Az ép idegrendszerrel születő gyermek számára fontos, hogy a biológiailag meghatározott mozgásfejlődési soron végighaladjon. Megfelelő időben, sorrendben, minőségben és elegendő mennyiségben kell gyakorolnia csecsemőkorban az alapvető mozgásmintákat, a fejemeléstől kiindulva a gurulást, a kúszást, a mászást, a felülést egészen a járásig.

Ha a mozgásfejlődés a helyes irányban halad, akkor az érzékszervek és az idegrendszer működése is jól szervezetté válik. Mindez szükséges a sikeres társas viselkedéshez és alkalmazkodáshoz, a jó tanulási képességekhez és a helyes önértékelés kialakulásához.

A mozgásfejlesztő gyakorlatok és a babamasszázs együtt segítik a gyermekek mozgás-, érzékszervi- és értelmi fejlődését. A fejlesztésnél mindig figyelembe kell venni a baba aktuális fejlettségi szintjét és a természetes fejlődésmenetnek megfelelően kell kiválasztani a megfelelő gyakorlatokat.

A gyermekek számára az érintés és a mozgás örömet szerez. Ezért a szülőknek csak az a feladatuk, hogy a baba veleszületett mozgásszeretetét megőrizzék és tovább erősítsék. Így biztosak lehetnek abban, hogy gyermekük egész életében szeretni fogja a mozgást, a mozgásos játékokat és a sportokat. A rendszeresen végzett aktív mozgás elősegíti az egészség megőrzését.