A nagysikerű Biztonságosabb online iskolai program újabb ágaként 2017 őszén megszületett a Biztonságosabb online – Hogyan óvd a gyermeked? című, kifejezetten szülőknek szóló előadásunk is.
Az interaktív előadás során olyan témákat jártunk körbe, mint az online bántalmazás, különböző online jelenségeket vizsgáltunk meg, rávilágítva a biztonságosabb használat mikéntjére. Megnéztük azokat a problémákat, amivel a gyermekek és szülők leggyakrabban találkozhatnak online tevékenységeik során, hasznos praktikákkal, tanácsokkal szolgáltunk, sőt a közösségi oldalak biztonsági beállításaiba is betekintettünk egy tudatosabb felhasználói kör kialakításának céljával. Az előadások célja a téjékoztatáson túl az érzékenyítés is: fontos, hogy szülőként, felnőttként komolyan kezeljük ezeket a kérdéseket, ugyanis valljuk, hogy az, hogy mi történik a gyermekkel az online térben, mindig a felnőttek felelőssége is.
Az eddigi előadásokról
A Csíkszentmiklósi Ifjúsági Szervezet meghívására csíkszentmiklósi szülőkkel találkoztunk 2017 szeptember 19-én, majd ugyancsak Csíkszentmiklóson folytatódott a beszélgetés 2017 október 10-én. 2017 november 15-én a tusnádfürdői Jókai Mór Általános Iskola meghívására az Iskolák a közösségért projekt zárórendezvényén Tusnádfürdőn beszélgethettünk a programba bekapcsolódó szülőkkel, és pedagógusokkal, majd 2017 december 5-én a gyimesfelsőloki Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnázium szülői és tanári közössége fogadott a bentlakás kápolnájában, akikkel ugyancsak a gyermekek online biztonságáról, a biztonságosabb internethasználat felé vezető útról beszélgettünk.
2018 február 1-én a csíkcsicsói Kájoni János Általános Iskola meghívására egy rendhagyó szülői értekezleten vettünk részt, és vittük el az előadást a hallgatóságnak, majd 2018 február 15-én a Szépvíz Községbeli Nők Klubja tárta ki kapuit a biztonságosabb és felelősebb internethasználat témájának. 2018 február 22-én a Novák Cukrászdában találkoztunk szülőkkel, 2018 március 28-án pedig a Ditrói Fészek meghvására Gyergyóditróba is elvittük az előadást. 2018 március 29-én folytatódott a gyergyószéki előadások sora, a gyergyóalfalvi Sövér Elek Iskolaközpont rendhagyó szülőértekezletén is sok szülő érdeklődött a téma iránt.
2018 május 11-én a gyergyószentmiklósi Salamon Ernő Elméleti Gimnázium Egészségnapok rendezvényébe is bekapcsolódott alapítványunk, ezalkalommal a felnőtteknek, szülőknek szóló előadást a gimnázium tanárai hallhatták.
Szülői értekezletek a Spektrum Oktatási Központtal
2018 őszént a Spektrum Oktatási Központ kezdeményezésére alapítványunk bekapcsolódott az általuk indított szülői értekezlet sorozatba: megújult a bemutató, és a szülői értekezletek hangulatához és időkeretéhez igazítva útnak indult a 11 állomásos előadássorozat, ahol még nagyobb hangsúlyt fektettünk a különböző közösségi oldalak helyes használatával kapcsolatos információkra. 2018 október 4-én Csíkszenttamáson, október 9-én Csíkszeredában, a Nagy Imre Általános Iskolában, október 11-én Balánbányán, október 18-án Csíkszeredában a Petőfi Sándor Általános Iskolában, október 23-án pedig Gyergyócsomafalván tartottunk rendhagyó szülői értekezletet a témában. November 6-án, 7-én és 8-án Tusnádon, Csíkszentdomokoson illetve Gyergyóújfaluban hangzott el az előadás, majd 14-15-én ismét Csíkszeredában, a Nagy Imre Általános Iskolába járó diákok szüleivel volt szerencsénk találkozni szülői értekezletek keretén belül. A november utolsó előadása Szentegyházán zajlott le, 28-án.
A Spektrum Oktatási Központtal közös program lezárását követően is további meghívásoknak tettünk eleget 2019-ben is, így március 9-én a Családpasztorációs Központ meghívására a Feleségek és édesanyák lelki hétvégéjén, majd május 10-én és 12-én a Csíki Majális rendezvényen is elhangzott a szülőknek szóló előadásunk a Petőfi 36 projekt kezdeményezésére. 2019 május 22-én a Székely Mikó Kollégium szülőbizottsága hívott Sepsiszentgyörgyre, ahová ugyancsak a Biztonságosabb online – Hogyan óvd a gyermeked? című előadást vittük el a hallgatóságnak.
Köszönjük a rengeteg meghívást, bízunk benne, hogy ingyenes előadásaink témái új utakat nyitottak a szülők számára is, és reméljük, hogy a sokszor ilyesztő online térben való eligazodásban segíthettünk ezáltal.